Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım ?

Web Sitesi Yaptırmak için 3 Temel Sebep !

  1. Siz kimsiniz
  2. Faaliyet alanınız nedir, ne iş yaparsınız?
  3. İletişim bilginiz nedir?

Yukarıdaki 3 temel sebep, web sitesi yaptıran kişi veya firmaların göz önünde bulundurduğu kriterlerdir.

Kendinizi potansiyel müşterilere anlatabilmeniz çok önemlidir. Sizinle iş yapacak olanlar öncelikle sizi tanımak ister ve bunun için başvuracakları yer internet ortamı olacaklardır. Yapılan aramalarda sizinle ilgili ne kadar çok bilgiye ulaşırlarsa, bu sizi onların gözünde o kadar çok güvenilir kılacaktır.

Siz ne iş yapıyorsunuz, faaliyet alanınız nedir? Genelde firmaların baktıkları ikinci kriter sizinle paralel faaliyet alanlarına sahip olup olmadıklarıdır. Ben bu firmayla iş yapacaksam, bu firma benimle aynı sektörde olmalı veya en azından hedeflediğim sektörde iş yapmalıdır, diye düşünürler. Faaliyet alanınız sizin uzmanlığınızdır.

"Bu firmaya nasıl ulaşırım?" , sizi ve yaptığınız işi bilen müşterinin soracağı  sorudur. Telefon numaranız, faks numaranız, adres bilgisi, e-posta bilgisi.... Ve en önemli noktalardan biri ulaşım haritanız. Telefonda yapılacak uzun ve sıkıcı tariflerden kaçınmak için firmanızın yerini belirten bir ulaşım haritası müşterinin işini çok kolaylaştıracaktır.

Pazarlama ve reklam boyutu

Senede 365 gün, günde 24 saat açık olan ve ulaşıla bilinir olan İnternet siteniz en ucuz reklam ve tanıtım kaynağınız olacaktır. Hiçbir başka medya bu imkânı tanımaz. Sizi arayanlar artık evinlerinden, is yerlerinden bilgi edinebilecek ve posta kutusunu dolduran reklam ve el ilanlarını bastırıp dağıttırma ihtiyacınızı gereksiz hale getirecek. Böylece sizi hem zahmetten hem masraftan kurtaracak. Web tasarım bazı kesimler tarafından bir külfet gibi görünse de reklam tarafında tartışmasız geri dönüşler sağlamaktadır. Tecrübeli bir web tasarım firması ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Hiç ürün Kataloğu yaptırdınız mı? Ne kadar masraflı bir is olduğunu o zaman iyi bilirsiniz. Ancak bir kez yaptırmakla da bitmiyor! Müşterinize kataloglarınızı ulaştırmak için harcadığınız Posta ve APS ücretleri, ayrıca Kargo ile ulasana kadar kaybettiğiniz vakit? Peki, bir elden ürünlerinizi sadece bir tıklama kadar yakın hale getiren geniş bir tanıtım ile sayfa sayfa yazıp, resimler ile her şekilde tanınmanızı sağlayan Web Siteniz’ de yayımlanması, Baskı ücreti, Posta ve APS ödemeleri gibi ek harcamalarından kurtarabilmesi sizi ikna ediyor mu?

Prestij....

Prestij Oluşturmak veya Korumak İçin
Web tasarım hizmetlerinin verdiği kurumsallık hissi. Bir süre öncesine kadar sadece kartvizitinizin mevcut olması bile yeterliyken şu an üzerinde web sitesi yazılı olmayan bir firmanın kartvizitini taşımak bile prestij kaybına neden olmaktadır. 

Günümüzde tam anlamı ile internete bağlı bir hayat sürmekteyiz. 
Her yeni gün bir firma ticaret hayatında yerini alıyor ve henüz ofisini bile oluşturmadan önce internetteki ofisinin yerini almak istiyor. Çünkü internet, ziyaretçiye hangi mesafede olursa olsun öncelikle firmanızın hayal güçlerindeki yerlerini inşa eder. 

 

İstatistik ve İletişim İçin 

Web siteleri sattığınız bir ürün veya hizmet hakkında daha net fikre varmanızı sağlar. 

Ürün veya hizmetinize hangi ülkelerden hangi illerden hangi yaş aralığında ve hangi cinsiyete sahip olduğu gibi birçok kritere göre bilgi sahibi olmanızı sağlar ve bu bağlamda genel olarak tepkileri ölçebilirsiniz.. 

İnternet ziyaretçileri yüz yüze iletişim kurmadıkları için daha rahattır ve sanal dünyada medeni cesaret göstermek gerçek dünyada medeni cesaret göstermekten daha kolaydır ve bu şekilde görünmeyen hedeflerinizi elde edebilirsiniz. 

Müşterilerinizden ürün veya hizmet hakkında çok daha net geri dönüş alırsınız ve hizmetinizi geliştirebilirsiniz bu da sizi verdiğiniz hizmette birkaç adım daha ileri götürür.